Chytré a inteligentní sruby vždy pod kontrolou

Vaše stávající spotřebiče jako topení, ventilace, ovládání žaluzií, světla, interkom či zabezpečovací systém propojíte do jedné centrální jednotky. Potenciál vašeho domova ještě posunou senzory jako dveřní kontakt, senzor pohybu, světla, teploty, kouře či vody. Domov získá mozek v podobě řídícího počítače, který vám umožní:

  • sledovat veškerém dění ve vašem domě v reálném čase i v historii
  • automatizovat rutinní úkony, ušetřit čas i peníze
  • ovládat různá zařízení přehledně z jednoho místa (smartphone, tablet, počítač)
  • nechat váš dům samostatně reagovat na počasí či přítomnost v domě
  • dostat okamžité upozornění na problém, i když nejste doma

 

 

To si zamilujete

Jednoduchost, styl, zábava, bezpečí i spolehlivost. Připočtěte špičkový výkon a unikátní design. Ovládejte světla, žaluzie či teplotu, sledujte stavy a spotřebu v domě, automatizujte, snižte náklady. Vše přehledně na jednom místě. Nemusíte nic předělávat, inteligentní prvky zapojíte ihned a sami.

 

 

Vše přehledně a na dosah ruky

Stavy a ovládání jsou díky FIBARO aplikacím dostupné kdykoliv a kdekoliv na chytrém telefonu, tabletu či ve webovém prohlížeči. Vše je velmi jednoduché a přehledné a vždy vidíte aktuální informace. Díky internetu můžete svůj domov kontrolovat a řídit i z práce či na dovolené. Na vše důležité vás přitom neprodleně upozorní notifikace.

 

Topení

Chytrý dům reguluje teplotu v každé místnosti zvlášť pro optimální spotřebu. Ví, v kolik hodin se vracíte z práce, v kolik půjdete spát i v kolik vstáváte. Inteligence se postará o efektivní řízení v závislosti na kontextu. Otevřeli jste okno? Topení se automaticky vypne.

 

 

 

Klimatizace, větrání, rekuperace

FIBARO pozná, kdy je třeba vyvětrat a postará se o čerstvý vzduch třeba krátce před tím, než dorazíte domů. Samo si zvolí, zda využije větrání či klimatizaci podle venkovní teploty.

Žaluzie

Nejste doma a svítí vám do oken? FIBARO chytře odstíní či zastíní žaluzie podle počasí, abyste ušetřili za topení, respektive klimatizaci. Blíží se bouřka? Venkovní žaluzie se samy vytáhnou. Zapadá slunce? Lamely se naklánějí, aby vás neoslnilo. Setmělo se? Žaluzie se zatáhnou a nikdo vám do oken neuvidí. Blíží se budíček? FIBARO do pokoje pomalu vpustí světlo, aby se vám lépe vstávalo.

 

Světla

Máte náladu na romantickou večeři či domácí kino? Jedním stiskem tlačítka změníte atmosféru v místnosti díky světelným scénám. Potřebujete v noci do koupelny? Díky senzoru pohybu nemusíte hledat vypínač, díky inteligenci vás doprovodí tlumené světlo, které zbytečně neoslní. Jdete spát? Jedním tlačítkem vypnete světla v celém domě.

 

Zabezpečení a dohled

Nebojte se zapomenuté zapnuté plotýnky, tekoucí pračky, požáru ani vloupání. O všem se dozvíte dřív, než vznikne škoda. Kdykoliv se můžete zdarma podívat, co se děje v domě pomocí IP kamer. Že byste měli zavřít okna vám FIBARO připomene, když se blíží bouřka. Díky nezávislosti prvků se nemusíte bát ani pokud vypadne proud. Záplavový senzor, dveřní a okenní kontakty, senzory pohybu, kamery, kouřový senzor – pro váš klid i když nejste doma.

 

Úspory

Zbytečná spotřeba zařízení ve vaší nepřítomnosti je minulost. Díky Fibaru ani nemusíte kontrolovat, zdali jste zapomněli zapnutou televizi. Všichni opustili dům, to znamená vypnout vše zbytečné – automaticky. Noční proud naopak využijete na maximum, díky inteligentním spínačům. Co je největší žrout energie v domácnosti? Chytré zásuvky a vyhodnocení v grafech vám to prozradí.